Gyászhír

2012.01.28 12:46

Sajnálatos hír,de azt hiszem, erről a blogomban is említést kell,hogy tegyek.

Elhunyt Rózsvölgyi István olimpiai bronzérmes középtávfutónk!

Az utóbbi időben a futólegenda egészségi állapota jelentősen megromlott, szív- és tüdőpanaszokkal kezelték.

Rózsavölgyi egyéniben elért rekordjai mellett húzó embere volt a világcsúcsokat sorozatban megdöntő 4x1500 méteres váltónak, a híres Mikes Ferenc, Tábori László, Rózsavölgyi, Iharos Sándor kvartettnek. Az 1956-os melbourne-i olimpián az előfutamban kiesett, ám Rómában (1960), 31 évesen az 1500 méter döntőjét követően felállhatott a dobogó harmadik fokára.

Hétszer nyert magyar bajnokságot, tizenkétszer javított országos csúcsot, 36 alkalommal volt válogatott. Egy ideig az öttusa válogatott keret futóedzője volt.

Annyival kiegészíteném, hogy volt szerencsém személyesen is találkozni vele és beszélgetni, volt hogy elhozta az edzésnaplóit is megmutatni, miket edzett , hol versenyzett, milyen eredményeket ért el, fantasztikus érzés volt betekintést nyernem egy legenda mindennapjaiba...